DioGuardi lidhje të forta me republikanët, raportet me nënpresidentin e ri amerikan Pence (FOTO)

Kryetari i Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikan dhe ish-Kongresisti, Joseph DioGuardi mbetet një nga figurat e respektuara dhe me ndikim tek Republikanët që kanë fituar në zgjedhjet e 9 nëntorit.

DioGuardi përveç këtyre relacioneve, ka raporte të mira bashkëpunimi dhe miqësore edhe me Mike Pence, Nënkryetarin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Mes atyre që kanë fituar është edhe senatori John McCain, me fitoren e tij mbremë në Senatin Amerikan.

dioguardi-300x169

Në foto, nga e majta në të djathtë, Une (Dashamiri juaj), Senatori John McCain, Shirley Cloyes-DioGuardi, Joseph DioGuardi, dhe Ed Cox (Dhëndëri i Presidentit Amerikan, Richard M. Nixon)


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu