Ballina Etiketimet Speciale

Etiketim: speciale

Deri në skadimin e mandatit, PSP-ja me 20 akuza

Numri i akuzave që Prokuroria Speciale Publike do ti ngrejë në afatin që skadon në fund të muajit është e mundur që të arrijë...

Shkupi përplot me polici speciale, a do të ketë trazira sonte?

Sot në ora 17:00 është paralajmëruar protestë në Shkup, nga e ashtuquajtura Shoqatë patriotike maqedonase “Tvrdokorni”. Ata kanë caktuar protestë për shkak të paralajmërimeve...

Njësite të mëdha policore blinduan Shkupin, çfarë po ndodhë?

Njësitet speciale policore sot gjatë tërë ditën kanë qenë të stacionuara përreth Shkupit. Prania e tyre ka qenë në të gjitha hyrje daljet e...

Prokuroria Speciale sot në aksion, rastin “Fortesa 2” në gjykatë

Sot vazhdon procesi gjyqësor kundër ish eprorit të Drejtorisë së pestë në MPB, Goran Grujoski për rastin e Prokurorisë Speciale Publike i njohur si...

Fillojnë negociatat për qeverinë, kush do të lëshojë pe për PSP-në?

Duke filluar që nga dita e sotme, sipas paralajmërimeve të VMRO-DPMNE, pritet të fillojnë bisedimet me BDI-në për formimin e qeverisë. Analistët parashikojnë se është...

Po skadon afati i PSP-së, shumica e partive jane që PSP...

Prokurorisë Publike Speciale i kanë mbetur edhe gjashtë muaj për të ngritur padi penale kundër funksionarëve që dyshohen për vepra penale sipas të ashtuquajturave...

Frika nga fortuna e Gjykates Speciale, komandantët nisin “luftën” mes tyre!

Balotazhi në Drenas në mes të kandidatit nga Nisma dhe kandidatit të PDK-së, kanë bërë të krijohen shumë debate në mes këtyre dy partive....

Kasami: Qeveri teknike, vazhdim i mandatit të PSP-së dhe Gjykatë Speciale...

Kryetari i Lëvizjes Besa ka dhënë një intervistë për Nova Tv, pas rezultatit të zgjedhjeve, ku pritet që kjo parti zyrtarisht të ketë 5...

Lajmet e fundit