Ballina Etiketimet Vend

Etiketim: vend

Kina tregon “muskujt”, nxjerr në lundrim aeroplan-mbajtësen e parë të prodhuar...

Kina përuroi të mërkurën aeroplanmbajtësen e dytë, por e para e projektuar dhe realizuar plotësisht në vend, në një kohë që gjiganti aziatik po...

Ivanov – Nishanit: Shqipëria ka qenë dhe mbetet mike e Maqedonisë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot në Baku, Azerbajxhan realizoi një takim bilateral me presidentin e Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani. Sipas njoftimit...

Kisha ortodokse në Maqedoni e shqetësuar nga situata në vend

Kisha ortodokse e Maqedonisë shpreh shqetësim për gjuhën maqedonase dhe për situatën aktuale në të cilën gjendet komuniteti maqedonas. Njëkohësisht nga ky institucion fetar...

Binjakët lindin në vite të ndryshme

Janë binjakë, por do të kenë gjithmonë një dallim unik mes tyre: Vitin e lindjes. Tingëllon çuditshëm, por është një fenomen që ka ndodhur vërtet...

Lajmet e fundit