Ballina Etiketimet Vmro

Etiketim: vmro

VMRO ngre barrikadë në Kuvend (VIDEO)

Deputetët e partisë VMRO të Nikolla Gruevskit kanë uzurpuar foltoren e Kuvendit të Maqedonisë për të penguar zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit...

VMRO-DPMNE dhe Gruevski si u involvuan në Kosovë dhe Shqipëri, ja...

Partia VMRO-DPMNE viteve të fundit ka qenë e involvuar në Kosovë dhe Shqipëri, përmes institucioneve të saj diplomatike dhe me misione të caktuara që...

“Puçi” BDI-LSDM, udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së u jep dritën jeshile “Tigrave”?

Funksionarë të lartë të VMRO-DPME-së raportohet t’i kenë dhënë dritën jeshile njësiteve speciale “Tigrat” dhe “Ujqërit” për të qëndruar në gatishmëri në rast të...

Media austriake paralajmëron përçarjen e partisë së Nikola Gruevskit, ja çfarë...

Nga demonstratat kundër të drejtave të reja për shqiptarët në Maqedoni bëhet fjalë për përleshje mes ndjenjave autoritare dhe liberale, shkruan “Der Standard”. Në protestat...

Ambasadorët ”vërshojnë” selinë e VMRO-DPMNE

Ambasadori Charles Garrett dhe Ministri britanik për Evropë dhe Amerikë, Alan Duncan, aktualisht janë tek selia e VMRO-DPMNE-së, njofton NovaTV. Nuk ka asnjë informacion...

VMRO-ja e sulmon ashpër Tetovën

Me urdhëresë dhe iniciativë të Prokurorisë Themelore të Tetovës dhe me asistencë të Sektorit për punë të brendshme në Tetovë, gjatë ditëve të kaluara...

Ivanov nuk ia jep mandatin Zaevit, parlamenti formon shumicën dhe zgjedh...

Pas dështimit të Nikolla Gruevskit për formimin e Qeverisë së re në Maqedoni, presidenti Ivanov është vënë në lëvizje për zgjidhjen se kujt duhet...

Ky është reagimi i Milenkos pas dështimit të VMRO-së për të...

Në Maqedoni dje BDI vendosi që mos e mbështes OBRM-PDUKM-në e Nikolla Gruevskit për të bërë qeverinë e re të Maqedonisë dhe për këtë...

Krizë në BDI, ja kush është pro dhe kundër koalicionit me...

Akoma mbretëron paqartësi totale në rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim në lidhje me koalicionin qeverisës. Sipas burimeve të Portalit Albeu.com, pjesa më e madhe...

Ja si ikë Petrovski i VMRO-së kur e pyesin për dygjuhësinë...

Filip Petrovski nga VMRO-DPMNE derisa ka hyrë në selinë e VMRO-DPMNE-së ka refuzuar të jap prononcim. Ai nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve dhe...

Lajmet e fundit