Ballina Etiketimet Vmro

Etiketim: vmro

Grubi thotë se nuk është as me VMRO-në e as më...

Deputeti Artan Grubi sonte në formë të shkruar deklaroi se nuk ka qenë dhe asnjëherë nuk do të jetë as për VMRO-DPMNE dhe as...

Qëndrimi i Aleancës për Shqiptarët rreth bisedimeve VMRO-BDI

Aleanca për Shqiptarët i ndjek me vëmendje të veçantë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së, me këtë rast rikujtojmë BDI-në se pjesëmarrja “pa kushte” në...

VMRO-DPMNE pret fjalën e fundit nga Ali Ahmeti

Katër ditë para përfundimit të mandatit të liderit të VMRO-së Nikolla Gruevski për formimin Qeverisë, bisedimet mes VMRO-së dhe BDI po mbahen sekrete, pa...

VMRO-DPMNE dhe BDI janë marrë vesh për dygjuhësinë?!

VMRO-DPMNE dhe BDI në parim kanë harmonizuar qëndrimet rreth dygjuhësisë, bëjnë të ditur burime të ekipeve negociuese për Tv Telma. Siç mësohet marrëveshja parasheh...

Ekskluzive: Arrihet marrëveshja mes BDI dhe VMRO!

BDI dhe VMRO-DPMNE janë marrë vesh për pikat kryesore të marrëveshje për koalicion të ri dhe kjo marrëveshje pritet të shpallet së shpejti. Nga burime...

Zaev godet: Jam i bindur se Gruevski nuk mund të formojë...

“Jam i bindur se Nikolla Gruevski nuk mund të formojë Qeverinë, regjimit i ka ardhur fundi, VMRO me Gruevskin duhet të shkojë në opozitë,...

Fillojnë negociatat mes VMRO-BDI-së për formimin e Qeverisë së re

Kanë nisur bisedimet mes dy subjekteve politike, VMRO DPMNE-së dhe BDI-së, për formimin e qeverisë së re. Ende nuk ka asnjë informacion të qartë mbi...

BDI kundër VMRO-së për “luftën” ndaj SOROS-it (VIDEO)

BDI nuk është në një linjë me partnerin e deritanishëm qeveritar VMRO-DPMNE në çështjen e “desorosoizimit” të Maqedonisë. Derisa VMRO paralajmëron se epoka e...

Analistët: Jo shumë e rëndësishme VMRO-LSDM, po cili do opsion me...

Kaluan 4 ditë nga pranimi i mandatit të kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski për formimin e qeverisë së re, mirëpo ende mbizotëron një heshtje...

Anketa interne e BDI-së: Jo me VMRO-në e Nikolla Gruevskit

Kryesia dhe anëtarësia e ngushtë e BDI-së është shprehur kundër bashkëpunimit me VMRO-në për krijimin e qeverisë së ardhshme. Sic mëson agjencia e lajmeve INA,...

Lajmet e fundit