Ballina Etiketimet Vmro

Etiketim: vmro

“O me VMRO-në, o ska qeveri”

Sulejman Mehazi (JA OPSTRUKCIONET E IVANOVIT PËR MOS KRIJIMIN E QEVERISË) Problem për krijimin e qeverisë së re në Republikën e Maqedonisë nuk do jenë partitë...

Mediat “vmro”-iste: Ja BDI çka ofron për të koalicionuar me VMRO-DPMNE?!

Pas lajmit të disa portaleve pro opozitës se VMRO-DPMNE i ofron mbi 200 milionë euro BDI-së për koalicionim, disa media pro vmro-iste në rubrikat...

VMRO sërish deklarohet: Ne do të bëjmë Qeverinë, Gruevski vendos

“Nikolla Gruevski e ka mandatin për formimin e Qeverisë. VMRO-DPMNE fitoi në zgjedhje dhe e ka legjitimitetin dhe përkrahjen e gjërë të popullit për...

BDI e pafuqishme që në seancën konstituive, Veljanovski i VMRO-së nuk...

Sot në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup u zhvillua seanca konstituive me mandatarët e ri të dalë nga zgjedhjet e 11 dhjetorit, ku nga...

Alsati i kërkon, por ende nuk gjen trim në BDI që...

Partitë shqiptare thonë se nuk nxitojnë për fillimin e negociatave për formimit e qeverisë së re, ndërsa deklarojnë se nuk heqin dorë nga kushtet...

Buxhaku: BDI sipas gjitha gjasave do të bëjë koalicion me VMRO...

Nëse mbeten kështu rezultatet siç janë, atëherë me siguri do të bëjmë koalicion me VMRO-DPMNE-në, ka deklaruar funksionari i rikthyer në BDI, Agron Buxhaku,...

Shasivari apel BDI-së: Merrjani stilolapsat Ali Ahmetit, që të mos nënshkruajë...

Kjo është një deklaratë e profesorit universitar Jeton Shasivari dhënë për Gazetën Lajm ara dy viteve, kur BDI dëshironte bashkë me VMRO-DPMNE-në ta kalojë...

Udhëheqësit e VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së do të përfundojnë në bankën e...

XHEVDET HAJREDINI Sa i rëndësishëm është numri i deputetëve shqiptar në kuvend, në qoftë se veprojnë si deputetët e BDI-së gjatë gjithë kohës sa janë...

Ish-diplomati i BE-së në Maqedoni i kujton burgun funksionarit të VMRO-së

Janë thelluar akoma dhe më tej përplasjet mes diplomatëve të huaj dhe përfaqsuesve të pushtetit në Maqedoni. Një ditë më parë, ishte Erwan Fouere,...

LSDM: Regjimi është mposhtur, VMRO-DPMNE shkon në opozitë

Regjimi është mposhtur. Fitoi Maqedonia qytetare. Qytetarët zgjodhën jetën dhe ndryshimin. Askush dhe asgjë nuk mund të qëndrojë në rrugën e procesit demokratik dhe...

Lajmet e fundit