Ballina Etiketimet Vmro

Etiketim: vmro

Si DioGuardi detektoi para Kongresit Amerikan Qeverinë e korruptuar VMRO-BDI

Ish-kongresmeni shqiptaro- amerikan, Joseph DioGuardi në raportimin e tij të fundit në Kongres për situatën në Ballkan, përfshirë edhe Maqedoninë, kishte shprehur shqetësim për...

Skandali i radhës në tubimin e mbrëmshëm të VMRO-DPMNE-së

Skandal i rradhës në tubimin e mbrëmshëm të partisë së Gruevskit. Shefi i diplomacisë hungareze, Peter Sijarto ka mbajtur fjalim. Sijarto ka thënë se...

Bogoevski: “Monstra” është rast i montuar nga krerët e BDI-së dhe...

Javorja “Fokus” në numrin më të ri sjell të dhëna shokuese për rastin “Monstra”, shkruan Fakte. Sipas kësaj reviste, të akuzuarit shqiptarë Alil Demiri,...

Incident parazgjedhor, thyhet shtabi i kësaj partie?

Policia e Kavadarit njoftoi se mbrëmë në Kavadar janë thyer xhamat e shtabit të VMRO-DPMNE-së. “Në periudhën prej orës 22:00 më 18.11.2016 deri 09:00 19.11.2016...

Nëse BDI fiton më shumë se 5 deputetë, me VMRO-në do...

BDI ka përjashtuar nga listat e kandidatëve deputetët e përbërjes së kaluar që kundërshtuan stemën me luan dhe kjo ka ndezur alarmin te krahu...

Listat zgjedhore, ç’po ndodh në selitë e VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së? (VIDEO)

Listë shumëngjyrëshe, me të rinj, intelektualë dhe shumë kandidatë të pavarur – kjo është strategjia e LSDM-së për zgjedhjet e 11 dhjetor. Lideri i...

Gruevski: Pranojmë gjithçka për të mos i dhënë mundësi LSDM-së që...

Lideri i OBRM-PDUKM-së ka folur për mediat në lidhje me takimin e sotën në mes të katër liderëve të partive nënshkruese të marrëveshjes së...

Lajmet e fundit