Ballina Etiketimet Vrasja e ambasadorit

Etiketim: vrasja e ambasadorit

Çfarë fshihet pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi?

Pasojat e fitores në Aleppo Sulmi ndaj ambasadorit rus në Ankara, vjen në një kohë kur siguria, diplomacia dhe inteligjenca kryqëzohen. Le të shohim pikat...

‘Foreignpolicy’: 5 arsye pse duhet të frikësohemi pas vrasjes së ambasadorit...

Pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi, Andrey Karlov, janë ngritur shumë pikëpyetje se çfarë do të ndodhë në të ardhmen. Mediat britanike kanë analizuar...

Erdoğan bisedoi me Putin për sulmin ndaj ambasadorit rus

Zëdhënësi i Presidentit të Turqisë Ibrahim Talin deklaroi sonte në Ankara se presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan me telefon ka biseduar me presidentin...

Lajmet e fundit