Ballina Etiketimet Xhamia

Etiketim: xhamia

Filharmonia e re zhduki gjurmët e Xhamisë Ibni Pajko në Shkup,...

Lideri i VMRO-së ka marr mundin që me pompozitet ta bëjë në mënyrë ekskluzive hapjen e Objekti i ri i Filarmonisë së Maqedonisë me...

Thaçi nga Graçanica: Serbia rrënoi 300 xhamia në Kosovë, kreu gjenocid

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka kryer spastrim etnik dhe gjenocid në popullatën e Kosovës. Ai duke folur në një debat...

Arrestohet hajduti duke dalë nga xhamia

Policia Rajonale e Prizrenit në afërsi të xhamisë së Arbanës ka arrestuar një person të dënuar me 2 vite burg për vjedhje të ndryshme. “I...

Dhjetëra kolonë hebrenj sulmuan kompleksin Al-Aksa

Dhjetëra kolonë hebrenj të mërkurën duke përdorur forcën në pikën e nxehtë të Jerusalemit lindor në kompleksin e xhamisë Al-Aksa, u përpoqën që të...

Ndëpriten punimet në xhaminë e Elbasanit, zbulohet një mur i vjetër

Një mur i vjetër me vlera të mëdha kulturore dhe arkeologjike është zbuluar në Elbasan. Për këtë arsye janë ndërprerë edhe punimet që po kryehshin...

Diskriminimi fetar në Kumanovë: Xhamia më e vjetër në Ballkan e...

Minarja e xhamisë e cila është në gjendje të shkatërruar në afërsi të rrugës në mes të arave, është pjesërisht e rrënuar, ndërkohë që...

Lajmet e fundit