Ballina Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

BDI po përgatitet për zgjedhje, po kërkon figura të reja nga...

Atmosfera që po karakterizon së fundmi skenën politike në Maqedoni pas rezultateve të referendumit, ku pjesëmarja nën 50% e votuesve si pasojë e bojkotit...

Garë dhe kandidatura interesante për Komunën e Tetovës, në kandidim edhe...

Zgjedhjet e 15 tetorit në një distancë kohore më pak se dy muaj bën që partitë politike të fillojnë me promovimin e kandidatëve të...

Kosovë, më shumë votues se sa banorë

Rreth 1.9 milionë banorë janë të regjistruar në listat e votuesve për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që do të mbahen më 11 qershor në...

S’ka aleancë BDI-VMRO për zgjedhjet lokale

Bashkimi Demokratik për Integrim nuk do të bashkëpunojë me VMRO-në në zgjedhjet lokale, këtë sot e konfirmoi deputeti i kësaj partie Artan Grubi. Sipas...

Deputetët e VMRO-së brohorasin në Parlament: Duam zgjedhje të reja (VIDEO)

Në Parlamentin e Maqedonisë për herë të parë në histori po këndohet himni i Maqedonisë dhe këngë patrotike nga deputetët, shkruan TetovaSot. Deputetët e LSDM...

Zaev dhe Ahmeti: Shpejtë do kemi zgjidhje të situatës (VIDEO)

Dy liderët e partive politike Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti konfirmuan se zhvillojnë takime të vazhdueshme në Kuvend në kuadër të gjetjes së një...

Përplasja VMRO-LSDM, zgjedhje apo qeveri të re?

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ka ritheksuar qëndrimin e tij për mbajtjen e zgjedhjeve për daljen nga kriza politike që po kalon vendi. "Njerëzit ndihen...

Vangjel Dule nxjerr sekretet: Si më kërkuan ambasadorët të futem në...

Vangjel Dule, kreu i PBDNJ-së tha në një forum në UET se disa diplomatë të huaj në Shqipëri i kanë thënë atij dhe aleatëve...

Skandaloze: Shkaku i zgjedhjeve, Komuna e Çairit i le pa paga...

Ndonëse afati përfundimtar, edhe atë kur bëhet fjalë për ndonjë gjendje të jashtëzakonshme, si bie fjala koha e zgjedhjeve apo diçka tjetër, për lëshimin...

Ja sa deputetë mund të merrnin shqiptarët nëse Maqedonia do të...

  Sipas një simulimi, sikur Maqedonia të ishte një njësi e vetme zgjedhore, vota e shqiptarëve do llogaritej ndryshe. Pasqyra e deputetëve shqiptarë dhe partive politike në...

Lajmet e fundit