Ballina Etiketimet Zvicer

Etiketim: zvicer

Vjehrri plagosë me armë zjarri rëndë dhëndrrin në Zvicër

Në stacionin hekurudhor të Gerlafingenit në Zvicër, mëngjesin e së hënës është dëgjuar një krismë. Me këtë rast, është qëlluar shqiptari me inicialet A....

Alarm granate në xhaminë e shqiptarëve në Zvicër

Në qendër të Dietikonit në Zvicër, është gjetur një gjësend i dyshmitë dhe menjëherë është alarmuar policia. Forcat e rendit e kanë deaktivizuar ate...

Gjuha shqipe në Zvicër, së shpejti do të mësohet në vend...

Në studimin më të ri të PISA-s, nxënësit zviceranë janë klasifikuar si të dobët për nga cilësia e leximit. Për të luftuar këtë dobësi,...

Zvicër, në gjyq maqedonasi që mbyti shqiptarin me thikë

Maqedonasi u dënua vitin e kaluar me 10 vjet burg për vrasjen e një shqiptari nga Kosova në vitin 2013 Latti. Ai u shfaq...