Thaçi kërkon 20 deputetë

Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi sonte në një tubim në Tetovë ka kërkuar prej shqiptarëve 20 deputet që PDSH-ja të merr legjitimitetin e shqiptarëve dhe pastaj Gruevski le ti merr jo 63 deputet por 6 milionë deputet nuk do të toleroje të ketë vrasje, maltretime apo çfarë do shkelje të shqiptarëve, njofton TetovaSot.

“Jepni PDSH-së 20 deputet dhe Gruevski le ti merr jo 63 po edhe 6 milionë kot e ka, sdo ketë më vrasje tek shqiptarët! u shpreh Menduh Thaçi

Ai gjithashtu edhe sonte u shpreh se do të jetë zv/kryeministri i Maqedonisë nëse PDSH-ja do ti fitojë zgjedhjet./TetovaSot/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu