U kualifikua në finale, flet Albina Kelmendi: Kosova e Shqipëria janë vëlla e motër

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision, Albina Kelmendi dhe familja e saj elektrizuan mbrëmjen e djeshme skenën në Liverpul ku u kualifikuan të parët në finalen e Eurovisionit, që po mbahet në Liverpool.

Menjëherë pas përfundimit të mbrëmjes, u zhvillua dhe një konferencë për mediat, ku artistët iu përgjigjën pyetjeve të gazetarëve.

Këngëtarja Kelmendi bëri një deklaratë për Shqipërinë e Madhe duke thënë se Shqipëria e Kosova janë motër e vëlla.

“Ne jemi të një gjaku, të së njëjtës nacionalitet, Kosova dhe Shqipëria janë si vëlla dhe motër dhe ne kemi një nënë që është Shqipëria e Madhe”, tha Kelmendi.

Vendet e tjera që u kualifikuan në finale janë Spanja, Britania e Madhe, Franca, Italia dhe Gjermania, si dhe fituesja e vitit të kaluar, Ukraina.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu