Vlera e Xherdan Shaqirit në merkato është ritur ndjeshëm

Vlera në merkato e Xherdan Shaqirit që pas transferimit te Liverpooli është riturr ndjeshëm.

27 vjecari ka shfaqur është përshtatur mjaft mirë The Reds teksa me golat e tij ka ndihmuar Liverpoolin të kryesojë Premier Leaguen.

Reth një vit më parë pra në 2018 Shaqiri vlerësohej reth 14,5 milionë euro, ndërsa tani është rritur ndjeshëm duke shkuar 53,2 milionë euro.

Këto statistika i ka publikuar kompania profesionale që merret me hulumtimin dhe vlerësimin e vlerave të futbollistëve në kampionatet më të forta europiane.

Ky vlerësim ka filluar të bëhet që nga viti 2013,dhe Shaqiri bëhet kështu futbollisti me rritjen më të madhe të vlerës prej futbollistëve nga Zvicra. /albeu.com/

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu