Vuçiq: I vetmi fajtor është Kurti, ai do luftë dhe konflikt

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq në adresimin e tij ka thënë se i vetmi fajtor për situatën e krijuar në veri, është kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

“I vetmi fajtor është Albin Kurti. Ky është ai që nuk do ta themeloj Asociacionin, nuk i lë njerëzit të kujdeset për fatin e tyre. Gjatë gjithë kohes ka provokuar dhe vazhdon të provokoj dhe një grup serb ranë në provokimin e tij. Albin Kurti do luftë dhe konflikt. Dëshira e tij jetësore është të na fus neve në luftë me NATO-n.

Ne e dijmë se me kënd kemi punë dhe e dijmë se çfarë ata mendojnë. Do ta shfryëzojmë durmimin dhe vendimet do t’i marrim me kujdes dhe do të dalim para qytetarëve tanë në ditët që vijnë. E thërras Komunitetin Ndërkombëtar që Asociacioni të formohet . Duhet të bëhet formimi i asociacionit, sepse kjo është mënyra e vetme, për mos të pasur më telashe. E thërarsim popullin për qetësi dhe vetë përmbajtje”, ka thënë Vuçiq.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu