Vuçiq thotë se nuk do të heqë dorë nga Kosova: S’do t’u japim asnjë centimetër tokë

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Serbia nuk do të lejojë që t’i merret asnjë centimetër tokë. Ai ka thënë se po tentohet “t’i merret Kosova, porse Serbia nuk do të lejojë t’i merret asnjë copë tokë”.

Vuçiq ka folur në manifestimin që është mbajktur për Ditën e Unitetit, Lirisë dhe Flamurit të Serbisë, raporton b92.

“Ju doni të na merrni tokën edhe në gjerësi edhe në gjatësi, a ne nuk do t’ju japim asnjë centimetër”, tha Vuçiq./21Media


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu