Zaev: Qeveria do të shpallë gjendje krize më së voni nesër në mbrëmje

Situata e krizës do të shpallet më së voni deri nesër në mbrëmje, tha Kryeministri Zoran Zaev në një konferencë të përbashkët shtypi me Presidentin Stevo Pendarovski, pas takimit të Shtabit të Krizave.

“Ne do ta zhvillojmë seancën e qeverisë më së voni nesër në mbrëmje. “Nëse të gjitha institucionet janë të gatshme, sa i përket aspekteve ligjore dhe formale, ne jemi të gatshëm ta bëjmë sonte, por më së voni nesër në mbrëmje, jam i bindur se do të jemi në gjendje të shpallim 30 ditë krizë”, tha Zaev.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu