Zejdi: Alternativa duhet ta kushtëzojë Qeverinë për rastet e montuara, ashtu siç premtoi kur u bë pjesë e saj, në të kundërt të japë dorëheqje

Deputeti Skënder Rexhep Zejdi, i ftuar sonte në emisionin Click Plus në TV21, akuzoi partinë Alternativa se për aq kohë sa janë në Qeveri nuk kanë bërë asnjë hap para sa i përket rasteve të montuara dhe për sjelljen e ndërkombëtarëve për të hetuar këto raste, ashtu siç premtoi kur u bë pjesë e Qeverisë. Ai theksoi se me 4 deputetë, përfshirë edhe vetë Zejdin, Alternativa i ka të gjitha mundësitë që ta kushtëzojë Qeverinë, në të kundërt Qeveria do të binte ditën e nesërme pa këtë subjekt politik.

“Alternativa duhet të këmbënguli kundër Qeverisë, ose të hetohen çështjet e montuar, ose të largohet nga Qeveria. Ose sjellin ndërkombëtarë të hetojnë këto raste, ose të japin dorëheqje. Unë jam i pari që do ta përkrah këtë nismë. Nëse ikin 4 deputetë, nuk ka më qeveri. Alternativa e ka fuqinë politike ta kushtëzojë qeverinë për rastet e montuara. Nëse Alternativa është kapur nga interesa personale, nëse Alternativa është akomoduar në pushtet atëherë nuk do ta bëjnë këtë kërkesë”, tha Zejdi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu