Zyrtare: Bayerni siguron shërbimet e Benjamin Pavard

Bayern Munichu ka arritur që të bëjë transferimin e parë të madhe për sezonin e ardhshëm. Anësori Benjamin Pavard ka nënshkruar dhe është pjesë e klubit gjerman nga 1 korriku i vitit 2019.

Kështu ka konfirmuar në një prononcim për faqen zyrtare të kubit zyrtari i lartë i klubit dhe ish futbollisti i njohur, Hasan Salihamidzic.

Pavard ka nënshkruar për pesë vjet me kampionin rekord gjerman.

“Mund të konfirmoj se kemi arritur që të angazhojmë Benjamin Pavardin nga 1 korriku i vitit 2019. Ai ka nënshkruar një kontratë për pesë vjeçare”, u shpreh Salihamidzic.

Kjo është goditja e parë e Bayernit, e mbrojtësi i shumëkërkuar francez më në fund bëhet pjesë e klubit bavarez.

Bayern Munichu është në ndjekje të Dortmundit për kreun e tabelës në Bundesliga. /Telegrafi

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu