A do të rimëkëmbet ekonomia e Maqedonisë?

Të gjithë pajtohen se kriza e cila e arriti nivelin më të lartë në çerekun e parë, e ngadalësoi ekonominë shumë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Qeveria teknike ngadalësoi investimet në infrastrukturë dhe kjo vërteton se deri tani rritja ekonomike varet nga ndërtimtaria. Sipas Tv Telma, shpresa më të mëdhaja për rritje ekonomike japin kërkesat e partnerëve më të mëdhenj tregtar të Maqedonisë.

Ministri Tevdovski është optimist për rritjen ekonomike dhe këtë e bazon edhe në mbështetjen e fuqishme që vendi e merr nga Bashkimi Evropian./Telegrafi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here