10 ditë pas vërshimeve në 10 minuta (VIDEO)

Dhjetë ditë më parë, Maqedonia u përfshi nga një mot i ligë, që shkaktoi vërshime të shumëta në rajonin veriperëndimor të vendit.

Përmbytjet ishin fatale për rrethinën e Shkupit, ku 22 vjeta humbën jetën, kurse një foshnje 16 muajshe vazhdon të figurojë e zhdukur.

Nga rajonet e vërshuara erdhën pamje të tmerrshme të përmbytjeve, ndërkaq Tv21 ka përgatitur një reportazh dhjetëminutësh, ku mund të shihni situatën e krijuar dhe vështirësitë me të cilat ballafaqohen banorët.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu