A po vjen transferimi më i shtrenjtë i të gjitha kohërave?

Verën e kaluar, Liverpool refuzoi 175 milionë euro të Al Ittihad për Mohamed Salah, por kjo nuk e “ftohu” klubin saudit, i cili po përgatit një ofertë edhe më fitimprurëse për sulmuesin egjiptian.

Siç shkruan The Athletic, klubi nga Arabia Saudite nuk ka hequr dorë nga Salah. Ai kujton gjithashtu se Al Ittihad ishte gati të rriste ofertën e tij në 235 milionë euro, gjë që do ta bënte sulmuesin 31-vjeçar transferimin më të shtrenjtë të të gjitha kohërave, 13 milionë euro më shtrenjtë se ai në të cilin PSG e solli Neymar nga Barcelona në gusht 2017.

Salah iu ofruan shtatë milionë euro në muaj, pra një pagë prej 84 milionë euro në sezon.

Golashënuesi i 204 golave ​​për Liverpoolin nuk ka marrë ende një vendim për vazhdimin e karrierës së tij në Angli. Ai është nën kontratë me klubin edhe për sezonin e ardhshëm, por largimi i Jurgen Klopp mund të ndikojë edhe tek ai.

Trajneri i ri që merr përsipër skuadrën para fillimit të sezonit të ardhshëm do të vendosë për rolet e lojtarëve individualë në ekip dhe Salah dëshiron të dijë se cili do të jetë roli i tij.

Salah ka luajtur 332 ndeshje për Liverpoolin dhe përveç 204 golave, ai ka edhe 88 asistime për klubin ku është që nga viti 2017 dhe me të cilin ka fituar titujt e Champions League dhe Premier League. /tesheshi.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu