Allegri rrezikon shkarkimin nga Juventusi

Pronari i pakënaqur i Juventusit, John Elkann, telefonoi Massimiliano Allegrin të martën dhe se trajneri nuk do të mbetet domosdoshmërisht në krye të ekipit në sezonin 2023/24.

Bianconerët janë të vendosur të përfundojnë sezonin e dytë radhazi pa trofe, por Allegri konfirmoi javën e kaluar se nuk planifikon të largohet.

Pronari i Juventusit, Elkann dhe drejtori Francesco Calvo gjithashtu kanë konfirmuar publikisht besimin e tyre te trajneri i lindur në Livorno, por kjo nuk do të thotë se Allegri do të mbetet në krye sezonin e ardhshëm.

Sipas Tuttosport dhe Il Corriere dello Sport, Elkann e thirri Allegrin të martën pas humbjes 4-1 ndaj Empolit. Elkann thuhet se ishte i pakënaqur me mentalitetin ‘viktimë’ që u shfaq gjatë intervistave të Allegrit pas ndeshjes.

Allegri ka edhe dy vite në kontratën e tij me Zonjën e Vjetër, por kjo nuk i garanton atij vendin e punës për sezonin e ardhshëm.

Sipas Il Corriere dello Sport, Juventusi mund të negociojë një klauzolë me pagesë dhe të ndahet me 55-vjeçarin në fund të sezonit aktual.

Romeo Agresti i Goal.com konfirmon se trajneri është nën vëzhgim dhe të imagjinosh një Juventus me një njeri tjetër në kampionatin e sezonit të ardhshëm nuk është një skenar i pamundur.

Disa lojtarë janë të pakënaqur me menaxhimin e trajnerit, gjë që mund të ketë ndikim edhe në vendimin e Juventusit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu