Arsenali i fundit i Kim Jong-un, qindra traktorë blu (FOTO)

Kim Jong-un ka zbuluar arsenalin e tij të fundit kundër SHBA-së, qindra traktorë blu.

Udhëheqësi tregoi një paradë të makinave bujqësore në Phenian në një përpjekje për të nënvizuar se “askush nuk mund të na ndalojë të ecim përpara”, përcjell albeu.com.

Ai u shpreh se prodhimi i traktorëve tregoi “fitore” dhe ishte në zotërim për Korenë e Veriut kundër “armikut”.

Traktorët tregohen nëpër rrugët e kryeqytetit, ndërsa shikuesit duartrokasin me gëzim. /albeu

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here