Banorët rrëfejnë se çfarë u tha autori i tragjedisë në Serbi: Shtrihuni në tokë, do ju vras të gjithëve

Gjithnjë e më shumë detaje po dalin rreth masakrës së re në Serbi, në të cilën Urosh B. (21) vrau tetë persona dhe plagosi 14 të tjerë në afërsi të Mlladenovcit, jo shumë larg Beogradit.

Marshi i përgjakshëm filloi në këndin e lojërave në fshatin Malo Orashje, ku më parë të rinjtë kishin festuar festën e Shën Gjergjit për shkak se sot është shpallur ditë zie në Serbi, shkruan Nova.rs.

Tubimi në fshatin afër Mlladenovcit është ndërprerë me ardhjen e vrasësit me një Mercedes

Vrasësi doli nga makina dhe tha: “Shtrihuni në tokë, unë do t’ju vras ​​të gjithëve…”

Me këto fjalë, banorët e fshatit Malo Orashje të Mlladenovacit rrëfejnë skenat dramatike të ndodhura mbrëmë, kur 21-vjeçari vrau 8.

Duke menduar se po bënte shaka, burri një burrë i tha: “A do një birrë?”

“Ai doli nga makina dhe tha shtrihuni në tokë, do t’ju vras ​​të gjithëve. Njëri nga të rinjtë që ishin atje mendoi se po bënte shaka dhe e pyeti: “Doni një birrë? Hajde,ulu!” “, thanë banorët e fshatit për Nova.rs.

Më pas vrasësi ka ikur dhe vendasit të tmerruar që kanë dëgjuar të shtënat kanë thirrur ambulancën dhe policinë.

Policia arrestoi Urosh. B. pas tetë orësh arratisje, në afërsi të Kragujevcit, ku ai u përpoq të fshihej te të afërmit. Ndërkohë u ndaluan edhe xhaxhai dhe gjyshi i tij, pasi dyshohet se e ndihmuan të fshihej. Sipas vendasve, familja e vrasësit po përgatitej për festën e Shën Gjergjit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu