Barcelona e gatshme ta shesë: Gjiganti evropian me ofertë të majme për De Jong

Chelsea do të rikthehet në betejë këtë verë në përpjekje për të arritur një marrëveshje me Barcelonën për transferimin e Frenkie de Jong.

Klubi londinez e di se Barcelona është në një krizë financiare dhe do të merrte mesfushorin për një shumë më të ulët se sa në një situatë normale.’

Chelsea thuhet se është e gatshme të paguajë deri në 80 milionë euro për kartonin e De Jong dhe skuadra katalunase është në një udhëkryq tani.

De Jong është lojtari më i paguar i Barcelonës dhe këta të fundit janë të gatshme që të heqin qafe shifrën e majme.

Megjithëse ideja e Frenkie de Jong ishte të qëndronte në Barcelonë, dhe që Joan Laporta dhe Xavi Hernandez të kenë shërbimet e tij, situata ekonomike e detyron klubin të bëjë të paktën një shitje të rëndësishme këtë verë.

Chelsea nuk është e vetme në garë për të, pasi edhe Manchester United ka kohë që e admiron De Jongun. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu