Çfarë ndodhi? Ish-kryeministri Boris Johnson përfundon në polici

Ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, është dërguar në polici nga Zyra e Kabinetit për shkelje të mëtejshme të mundshme të rregullave gjatë pandemisë COVID-19.

Ata njoftuan se nisi hetimi pas një shqyrtimi të dokumenteve përpara hetimit për akuzat. Ish-kryeministri, i cili u gjobit vitin e kaluar për thyerjen e rregullave të Covid në 2020, mohon çdo gjë në lidhje me hetimin.

Policia Metropolitane tha se po vlerësonte informacionin që kishte marrë nga Zyra e Kabinetit javën e kaluar.

“Kjo ka të bëjë me shkelje të mundshme të Rregulloreve të Mbrojtjes së Shëndetit midis qershorit 2020 dhe majit 2021 në Downing Street”, deklaruan ata sipas BBC.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu