Chelsea cakton çmimin marramendës për Brojën

Chelsea raportohet se ka vendosur një çmim të lartë për Armando Brojën mes interesimit nga Wolves, West Ham dhe Fulham në Angli, por edhe disa skuadra të tjera jashtë Premier Ligës.

Sipas “The Telegraph”, Blutë po kërkojnë 58 milionë euro për sulmuesin e tyre dhe mbeten të hapur për të marrë oferta për të këtë muaj. Klubi ka marrë interes nga Wolverhampton Wanderers, Fulham, West Ham United për Brojën dhe janë të vendosur për të mos e lënë atë të largohet me çmim të ulët.

Raporti sugjeron që Chelsea ka vendosur vlerësimin e tyre pasi ka marrë në konsideratë tarifën e nënshkrimit të Rasmus Hoijlund prej 72 milionë funtesh nga Manchester United në verën e kaluar si pikë referimi.

Ata gjithashtu kanë marrë parasysh vlerësimin prej 100 milionë funtesh të Brighton-it të Evan Ferguson-it. Ndërsa fillimisht u sugjerua që Chelsea do të lejonte që Broja të largohej vetëm nëse marrin një sulmues të ri, por klubi mund të rishqyrtojë vendimin nëse një blerës potencial është i gatshëm të përmbushë çmimin e kërkuar.

Broja, i cili shënoi dy gola për Chelsean këtë sezon, nënshkroi një kontratë gjashtëvjeçare në shtator 2022, duke i dhënë klubit fleksibilitet dhe shmangje të presionit për ta shitur atë nën vlerën e tyre.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu