COVID-19, 139 raste të reja dhe 5 viktima në 24 orët e fundit në vend

Në 24 orët e fundit janë kryer 1 377 teste për COVID-19 ne vendin tonë dhe prej tyre 139 kanë rezultuar pozitivë, të shpërndarë sipas qyteteve të mëposhtme:

– Shkup 36

– Kumanovë 11
– Dibër 2
– Shtip 11
– Prilep 1
– Tetovë 14
– Strugë 8
– Veles 4
– Manastir 2
– Kavadar 5
– Гостивар 16
– Strumicë 1
– Krushevë 1
– Koçan 1
– Probishtip 2
– Makedonski Brod 1
– Vinicë 6
– Shën Nikollë 1
– Kërçovë 15
– Resnjë 1

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 534 pacientë të shëruar nga koronavirusi. Shumica e të shëruarve janë nga Shkupi, apo 353 persona, 61 të shëruar janë nga Kumanova, 27 nga Shtipi, 17 nga Tetova, 14 nga Gostivari

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu