Dalin fotot, ja dhuratat që i shkëmbyen Kurti dhe Erdogan (FOTO)

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është takuar dje me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Ata kanë shkëmbyer edhe dhurata me njëri-tjetrin.

Kurti tha se ky takim ka qenë mikpritës.

Albin Kurti dhe Recep Tayyip Erdogan
Ai shtoi se se marrëdhëniet në mes të Kosovës dhe Turqisë po thellohen.

“Marrëdhëniet tona ndërmjet Kosovës dhe Turqisë sa vijnë e thellohen, ndërkohë që punojmë bashkërisht në fuqizimin e bashkëpunimit ekonomik dhe shkëmbimeve tregtare. Në këtë drejtim, një hap i rëndësishëm do të jetë dhe zhvillimi i forumit të parë ekonomik të bizneseve të Kosovës dhe Turqisë, që do të mbahet të hënën në Stamboll”, ka shkruar ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu