Dalina, këngëtarja më e kërkuar nëpër kanagjegje këtë verë në Kosovë e Maqedoninë e Veriut (FOTO/VIDEO)

Dalina Rukovci ose ndryshe më shumë e njohur vetëm si Dalina me emrin e saj artistik e cila është nga qyteti i Gjilanit ku edhe atje jeton, shkruan InfoShqip.com

Edhe pse vetëm 21 vjecare ajo ka arritur një famë mjaft të madhe në trojet shqiptare.

Ajo këtë verë me plot kuptimin e fjalës mund të thuhet që ka qenë këngëtarja më e kërkuar nëpër kanagjegje e ahengje të ndryshme në Kosovë pothuajse secilin qytet duke vecuar këtu edhe Bujanovcin dhe Maqedoni ku shpesh herë ka qenë në Shkup, Kumanovë, Tetovë e shumë qytete të tjera.

Dalina me zërin e saj ka mahnitur të gjithë duke e ftuar kështu atë edhe në shumë ahengje të tjera nga tani për vitin e ardhshëm.

Për të gjithë ato që dëshirojnë Dalinën në kanagjegjin e tyre ose ahengje tjera të ndryshme mund ta kontakojnë në rrjetet e saj sociale zyrtare në Facebook dhe Instagram.

FOTO:

VIDEO:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu