Davide Ancelotti duket se po largohet nga Real Madridi, ka ofertën në tavolinë

Real Madrid ka shijuar një sezon fantastik deri më tani nën drejtimin e Carlo Ancelotti, por shumë merita i janë dhënë djalit të tij Davide Ancelotti në shtypin lokal gjatë tri viteve të fundit. Puna e tij ka tërhequr vëmendjen në Francë.

Sipas Fichajes, Davide është një nga tre emrat në listën e ngushtë të Stade Reims për të zëvendësuar Will Still këtë verë, së bashku me strategun e Le Havre, Luka Elsner dhe ndihmësin e Tottenham Hotspur, Joao Sacramento.

Ancelotti është vlerësuar prej kohësh nga Reims, dhe ai është kryesisht përgjegjës për punën e përditshme taktike në Valdebebas.

Nuk është hera e parë që Davide Ancelotti bie në sy të klubeve të huaja. Atij iu ofrua shansi për të marrë përsipër Evertonin në një moment, por e hodhi poshtë atë, mes lidhjeve të tjera me FC Basle dhe Arabinë Saudite gjithashtu.

Duket se ai synon të qëndrojë në Real Madrid me babain e tij derisa koha e tyre në Santiago Bernabeu të përfundojë, në të cilën pikë ai do të bëjë kërcimin në karrigen e madhe, duke marrë si ndihmës trajnerin e fitnesit Francesco Mauri. Duket se kështu do të vazhdojë edhe këtë verë. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu