Diaspora shqiptare në Amerikë nesër mirëpret në New Jersey deputetin Belind Këlliçi

Deputeti dhe kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, është duke qëndruar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po mirëpritet nga diaspora shqiptare, pa marë parasysh a janë me prejardhje nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi ose nga Lugina.

Në kuadër të këtyre takimeve, ai nesër do të realizohë një takim në orësn 10:30 të paraditës në New Jersey. Takimi realizohet në adresën Teaneck Marriot at Glenpointe.100 Frank W Burr blvd, Teaneck. NJ, 07666

Belind Këlliçi është një politikan shqiptar. Ai u zgjodh deputet i Partisë Demokratike për Qarkun Tiranë pas zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2021[1] dhe ka mbajtur detyrën e kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike që prej Dhjetorit të 2015.

Në vitin 2022, Belind Këlliçi ishte anëtari më i votuar i kryesisë së Partisë Demokratike. Ai ka studiuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në vitin 2009 është kthyer në Shqipëri.

Belind Këlliçi është një politikan shqiptar. Ai u zgjodh deputet i Partisë Demokratike për Qarkun Tiranë pas zgjedhjeve të përgjithshme të vitit 2021 dhe ka mbajtur detyrën e kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike që prej Dhjetorit të 2015. Në vitin 2022, Belind Këlliçi ishte anëtari më i votuar i kryesisë së Partisë Demokratike. Ai ka studiuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në vitin 2009 është kthyer në Shqipëri.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu