Dimovski: Gabuam që nuk shpallëm zgjedhje të reja pas skandalit të përgjimeve

Deputeti i VMRO Ilija Dimovski ka thënë se kanë gabuar shumë që nuk kanë shpallur zgjedhje kur shpërtheu skandali i përgjimeve por që edhe pushteti aktual ka standarde të dyfishta, përcjellë Zhurnal.

“Ish pushteti kishte për cfarë të kritikohet, gabuam që menjëherë nuk shpallëm zgjedhje të reja pas skandalit të përgjimeve, por ne nuk kritikojmë dobësitë e pushtetit aktual, por tash nuk mund të pranojmë fjalën si ishte VMRO dhe të kthejmë tash VMRO”, theksoi ai.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu