Dimovski: Nëse VMRO del në rrugë, gjendja mund të dalë jashtë kontrollit

Fushata e Zoran Zaevit ishte se si të vozitet makinë në dy anë, njërën anë shqiptarët i thërret në dygjuhësi dhe kantonizim në anën tjetër maqedonasve ju bën thirrje se nuk ka dygjuhësi dhe federalizim, mos dhëntë Zoti ai të merr drejtimin se duhet të vozitë ose njërën anë ose tjetrën, cilido të vozisë bëhet ndezja e shtetit, kështu ka deklaruar Ilija Dimovski nga VMRO.

VMRO nuk është vetëm parti, është organizim që ka ideologji, nuk do doja ta shoh në rrugë sepse mendoj që nuk do jetë mirë, gjendja atëherë mund të dalë jashtë kontrolli e për mos me ndodhur kjo gjë duhet të bëjnë llogari ata, ka shtuar Dimovski. /albeu.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu