Djali i Komandant Telit godet: Tradhtarët nuk falen

Ja letra e Lekë Bicaj, djalit te Lefter Bicaj-Komandant Telit

Shum te lehte e keni ose e kane njerezia me thene nje fjale te vetme Allahu ne xhenet ose nje kundershtar apo tradheti apo humbin doren e tyre mekatare duke shkrujt komente neper rrjete socjale se mos u del era gjekundi po sa te lehte e kemi ne qe nuk kemi shtyllen e po rritemi si ma keq duke na kujtu dhe kafshaten qe hame kur na duan te vuajtur qe mos e ngrem koken ne qe kemi humbur prinderit e ju sot prej atij Teli jetoni te lire e talleni me lotet tona e fshihni mllefin si dikur kur e futet ne kurth kur pagut pra per helmin qe i hodhet qe e vute ne gjume e pastaj me nje plumb te vret dhe nje femij keshtu pra pse nuk e thoni e paguan vdekjen ata qe shkruajn e na filozofojne luften e Telit tani ne 2016 jeten cdo njeri e ka te shkruar ashtu dhe historine e vetvetes po tradhetia nuk mbulohet kuuuuurr o njerez qe shkruni e dilni duke thene un un un pse nuk dolet ne 2001 ne Haraqin ku mbi shptullla e mbante luften ai BABI im e ju te gjithe mbanit bunkeret mjaft me me rrjete sociale se historine e kane shkruar njerezit e thjeshte dhe ata i dine dhe tradhetaret po heshtin se vendin e keni zaptu ju gjarperijte qe si ateher dhe sot fshihen poshte gureve dhe nxirrni helmin dhe helmoni ate qe mundohet tu shtype koken.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu