Dy faktorët kyç që po ndalojnë marrëveshjen e Mbappes me Real Madridin

Real Madridi vazhdon të qëndrojë në telefon për dritën e gjelbër nga Kylian Mbappe, por deri më tani, asgjë nuk ka dalë nga sulmuesi francez.

Kishte raporte për afate të ndryshme dhe data të rëndësishme, me Real Madridin që thuhet se dëshironte një vendim në janar, ndërsa Paris Saint-Germain ishte i prirur ta zgjidhte çështjen përpara se të rikthehej Liga e Kampionëve. Të dyja këto afate kanë kaluar dhe ka pak qartësi për të ardhmen e Mbappes.

Të hënën u raportua se rrethi i Mbappes kanë dyshime për nënshkrimin e tij për Los Blancos, pjesërisht duke përmendur pabarazinë e madhe financiare midis asaj që ai do të fitonte në PSG dhe Real Madrid.

Mediumi Cadena SER konfirmon këtë lajm, duke thënë se nëna dhe agjentja Fayza Lamari ka qenë gjithmonë më e prirur për një rinovim në Paris, duke e parë atë atje për të paktën një vit tjetër.

Së fundmi, pronari i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, njoftoi gjithashtu se ata do të luanin futbollin e tyre gjithashtu në një stadium të ri, gjë që mund të jetë një perspektivë emocionuese që Mbappe të jetë ai që do ta inaugurojë atë.

Gjatë javës, 600 tifozë të PSG-së erdhën gjithashtu në stërvitje për t’i kërkuar atij të qëndronte në Paris.

Mediumi spanjoll pretendon se të dy janë faktorë në vendimin e tij.

Është e pamundur të dihet saktësisht se si po mendon Mbappe dhe nuk do të ishte e padrejtë të mendohej se vonesa mund të jetë një lëvizje taktike për të parë se sa më të larta do të shkojnë ofertat për të.

Real Madridi duket se është në pikën ku është një ofertë “merre ose lëre”, por nuk do të ishte hera e parë që ata përkulen mbrapsht për të. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu