E bujshme, Broja drejt Milanit?

Milani po synon që të afrojë në skuadër sulmuesin e PSG-së, Hugo Ekitike i cili mund t’i kushtojë arkave të Milanit plot 20 milionë euro. “Gazzetta dello Sport” raporton se një tjetër emër në listën kuqezi, është ai i Armando Brojës i cili pritet të ketë një rikthim të vështirë në Angli me Çelsin.

Broja vjen nga një dëmtim i rëndë duke qenë se kishte këputur ligamentin fundvitin e shkuar dhe ende nuk është rikthyer në fushë. Kalimi i tij te Milani mund të jetë në formë huazimi për një sezon.

Për Brojën ka interesime edhe nga Premier Liga angleze teksa marrëdhënia e mirë që klubi i Milanit ka me Çelsin, mund të jetë një plus për kalimin e sulmuesit shqiptar në “San Siro”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu