Eden Hazard merr një ofertë befasuese

Legjenda e Chelseat, Eden Hazard thuhet se ka marrë një ofertë për të luajtur në kampionatin elitar në Skoci.

Hazard u largua nga Real Madridi kur i skadoi kontrata, pasi ishte rrënuar nga lëndimet gjatë gjithë qëndrimit të tij në kryeqytetin spanjoll.

Lojtari me tipare sulmuese pritet të tërhiqet nga futbolli në javët e ardhshme, nëse nuk gjen një klub që i pëlqen.

Megjithatë, sipas gazetës AS në Spanjë, belgut iu dha një propozim që do ta shihte atë të bashkohej me Premiershipin skocez.

Identiteti i klubit nuk është i qartë, por raporti sugjeron se njëra nga dy klubet e mëdha, Rangers ose Celtic, mund të kenë qenë të interesuara.

Hazard ka pasur propozime edhe nga Shtetet e Bashkuara, Anglia, Spanja, Franca dhe Arabia Saudite.

Megjithatë, ylli belg mund të mos dëshirojë as të kthehet në sport pas disa vitesh të trazuara.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu