Emërimi i Osmanit për koordinator në Çair, Mexhiti: Pyesni Ahmetin, tendencë për të heshtur mendimin ndryshe

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti ka komentuar pas vendimit të kryetarit Ali Ahmeti për emërimin e Bujar Osmanit si koordinator të BDI-së për Çair, përcjell TV21. Në një përgjigje për TV21. Mexhiti tha se ky vendim është jostatutar, sepse nuk ka kaluar në organet e partisë.

Në lidhje me: BDI cakton Bujar Osmanin koordinator për Çairin.

“Mirë është zotëri Ahmetin ta pyesni për këto diferencime politike dhe tendencës për heshtjen e mendimit ndryshe! Sepse, ky është edhe një vendim jostatutar, që nuk ka kaluar në organet partiake”, tha Mexhiti për TV21.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu