‘Ëndrra’ e Mbappes për PSG-në mund të kushtojë 150 milionë euro

Me vetëm tre ndeshje për të përfunduar në Ligue 1, Paris Saint-Germain është në një moment për t’u konfirmuar përsëri si kampion, kështu që mendimet po kthehen natyrshëm tek pamja e skuadrës për sezonin e ardhshëm.

Priten disa ndryshime në skuadrën e mbështetur nga Katari dhe me Lionel Messin që ka të ngjarë të vazhdojë, Kylian Mbappe do të bëhet njeriu kryesor i klubit, lojtari i ekskluzivitetit, me gjithçka që shkon së bashku me këtë.

Reprezentuesi francez është tashmë një personazh me ndikim në klub dhe ky status do të rritet vetëm në muajt e ardhshëm. Klubi ka qenë i dëshpëruar për ta mbajtur atë në Prac des Princes dhe për këtë arsye për ta mbajtur atë të lumtur.

Lartë në listën e dëshirave të Mbappe është që PSG të nënshkruajë një numër 9, një sulmues me të cilin mund të luajë në mënyrë që t’i japë atij më shumë liri në sulm, duke e çliruar njëkohësisht nga barra e golave. Problemi, sigurisht, që kalibri i duhur i lojtarit nuk do të jetë i lirë.

Opsioni kryesor, duke mos qenë objekt çmimi, do të ishte Victor Osimhen i Napolit, i cili ka rënë në sy të gjithë Evropës me paraqitjet e tij këtë sezon. Ai ka të ngjarë të kushtojë rreth 150 milionë euro.

Ndërkohë, opsioni ‘buxhetor’ mund të jetë Harry Kane me një 100 milionë euro relativisht modeste. Ndoshta kontrata e tij që skadon në vitin 2024 mund ta detyrojë Tottenhamin të pranojë gjithashtu një ofertë më të ulët.

Sido që ta shikoni, drejtori sportiv i PSG-së, Luis Campos është i vendosur për një verë të ngarkuar. Një largim i mundshëm për Neymar mund të jetë gjithashtu diçka në agjendën e tij. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu