Është një sulmues anësor që Ten Hag po ‘i lutet’ Man Unitedit ta transferojë në janar

Manchester United synon anësorin e talentuar belg, Johan Bakayoko, pas paraqitjeve të tij të jashtëzakonshme për PSV Eindhoven, sipas raportimeve të fundit.

Gazetari Christopher Michel ka zbuluar se anësori i ri ka tërhequr vëmendjen e drejtuesve të Djajve të Kuq, të cilët mund të konsiderojnë një lëvizje gjatë afatit kalimtar të verës për të forcuar pozicionin e tyre të mbrojtësit të djathtë për një afat të gjatë.

Johan Bakayoko, reprezentues belg dhe i konsideruar si një nga anësorët e rinj më të mirë në botë, e filloi karrierën në vendlindje, por ngritja e tij meteorike filloi që nga ardhja e tij në PSV Eindhoven në vitin 2019.

Që nga shfaqja e tij në sezonin 2021/22, Bakayoko është bërë një pjesë themelore në të tretën e fundit të fushës, duke kontribuar me 17 gola këtë sezon, duke grumbulluar katër gola dhe 13 asistime në 27 paraqitje.

Interesimi i Manchester United nuk është befasi pasi pozicioni i krahut të djathtë ka qenë një shqetësim i vazhdueshëm për klubin. Pavarësisht blerjeve të Jadon Sancho dhe Antony, asnjëri nuk ka arritur të vendoset në Old Trafford, gjë që ka bërë që klubi të konsiderojë 20-vjeçarin si një opsion për të forcuar atë pozicion.

Anësori belg shquhet për kreativitetin dhe aftësinë e tij në shënim, elementë që mund të zgjidhin problemet sulmuese të skuadrës.

Edhe pse një lëvizje e mundshme në afatin kalimtar të janarit duket e pamundur duke pasur parasysh aspiratat e PSV Eindhoven për titull në Eredivisie, nuk do të ishte befasuese të shihej Bakayoko te Manchester United në verën e vitit 2024.

Djajtë e Kuq janë në kërkim të zgjidhjeve afatgjata dhe anësori belg paraqitet si një opsion premtues për të forcuar skuadrën e tij për të ardhmen. /Telegrafi/

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu