Feta Alimi nga burgu shkruan: Familja e Krenarit ka deponuar shtëpinë për të dal unë nga burgu

I burgosuri i 27-të Prillit, Feta Alimi i cili gjendet në burg shkaku se në atë kohë kishte shpëtuar nga likuidimi ish-kryetarin e ASH-së, Ziadin Sela ka reaguar me një shkrim për përzgjedhjen e njërit nga ministrat e sapozgjedhur nga partia tashmë në pushtet Aleanca për Shqiptarët, Krenar Lloga, shkruan InfoShqip.

Postimi i plotë:

“E kam për obligim moral e familjar te ja uroj Krenarit postin e ministrit!
Ket e bej jo se jam ne burg e ai eshte Minister i Drejtesis e kam ndonje interes,kush më njeh mir nuk mê ben kjo përshtypje fare.
Por diçka tjeter eshte e kjo eshtë:?
Ps:
Shum pak njerz e din se familja e Krenarit ka deponu shtëpin per të dal Unë nga burgu.
E kjo tregon shum për karakterin e Tij.
Ne gjith e dim se “Malli me shpirtin jan si,thoni me mishin”
Për kët unë e familja ime i jemi mirënjohes Krenarit dhe familjes se Tij për jet e mot!
Urime Krenar Lloga e dilsh faqebardh!”, ka shkruar Alimi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu