Gashi:Humbja e BDI-së si subjekt do të jetë e dhimbshme, do zhduken këto horra

Anëtari i Lëvizjes Besa,Luan Gashi tregon se janë mbi 30 mije votues që u fshinënga lista zgjedhore, dhe këtë dhimbje populli do e ndjejë ditën e votimeve kur nuk do të munden të votojnë, nga kjo marrëzi përfitojnë VMRO dhe LSDM, shkruan Gashi,transmeton InfoShqip.com.

”Mbi 30.000 shqiptare qe u fshine nga lista sonte , i bijen kaq njerez!
BDI me cdo kusht tentoi te i fshi njerëzit qe ishin ne protesten e 9 Majit, po per fat te keq ata kane fshi shqiptare panvarsisht bindjeve politike, e kjo e dyfishon dhimbjen tone..
Kete dhimbje populli do e ndjej diten e votimeve kur nuk do te kene mundesi te votojne…
Prej gjithe ksaj marrzie fitojne vetem VMRo-LSDM, per fat keq BDI e PDSH nuk do te fitojne asgje por vetem do e shtojne mjerimin tek populli..
Jemi te bindur se me kete marrezi ata perfundimisht e nenshruan kapitulimin e tyre!
Humbja e tyre si subjekte politike do te jete e dhembshme!
NE do te PROTESTOJM, po do te protestojm diten e zgjedhjeve!
Ajo protest do te jete me mbi 200.000 shqiptare, dhe pergjithmon do i zhduk keta horra te BDI-se!
Populli nuk harron!”, perfundon reagimin e tij ne Facebook,Luan Gashi./InfoShiq.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu