Gjithçka rreth finales në Ligën e Kampionëve: Vendi, data, ora dhe rruga e ekipeve

Ligës së Kampionëve për sezonin 2022/2023 po i vjen fundi, ku në finale do të luajnë Interi dhe Man City.

Në ndeshjen e parë, Real Madrid dhe Manchester City barazuan 1-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Santiago Bernabeu.

Interi eliminoi Milanin me rezultat të përgjithshëm 3-0, ndërsa Man City eliminoi Real Madridin me rezultat të përgjithshëm prej 5-1.

Tashmë dihen skuadrat që do të luajnë në finale, ku tashmë dihen të gjitha detajet.

Kur është finalja e Ligës së Kampionëve?

Finalja e Ligës së Kampionëve e sezonit 2022-2023 do të zhvillohet në një datë disi të pazakontë, pasi do të zhvillohet të shtunën e ardhshme, më 10 qershor 2023.

Në çfarë ore luhet finalja?

Duke vazhduar me orarin tradicional të garës, finalja e 10 qershorit do fillon në orën 21:00.

Ku do të luhet?

Finalja do të luhet në Stadiumin Olimpik Atatürk në Stamboll të Turqisë. Turqia do të presë finalen pas tre tentativave të mëparshme të dështuara. Në 2020 u zhvillua në Lisbonë. Në vitin 2021, Porto zëvendësoi Stambollin, ndërsa në sezonin e shkruar, Parisi ishte qyteti i zgjedhur.

Rruga e Interit dhe Man Cityt deri në finalen e Ligës së Kampionëve

Të gjitha ndeshjet që Interi dhe Manchester City kanë dashur të kalojnë deri në finalen e Ligës së Kampionëve. /Telegrafi


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu