Hoti infektohet nga COVID-19, Hashim Thaçi del me mesazhin e rëndësishëm: Respektoni rekomandimet e institucioneve shëndetësore

Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas lajmit se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv me CVOVID-19.

Kryeministrit Avdullah Hoti i uroj ta kalojë sa më lehtë dhe të shërohet sa më shpejtë nga COVID-19. Qytetarëve të Kosovës u bëj thirrje që t’i zbatojnë rekomandimet e institucioneve shëndetësore, sepse vetëm në këtë mënyrë mund ta tejkalojmë këtë periudhë të vështirë. Të gjithë të prekurve u uroj shërim dhe rikthim sa më të shpejtë në normalitet.”- ka shkruar Thaçi.

Sipas Thaçit vetëm duke respektuar rekomandimet e qeverisë për pandeminë mund të tejkalohet kjo periudhë e vështirë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu