I bënë krenar shqiptarët me paraqitjet e tyre në ring, flet menaxheri i boksierëve Bakaj

Boksierët, Roberto e Amarildo Bakaj kanë shkëlqyer mbrëmë në meqët përballë kundërshtarëve të tyre. Dy vëllëzërit nga Shqipëria bënë krenar të gjithë shqiptarët me paraqitjet e tyre në ring.

Njëri nga menagjeret e tyre, Miran Hasani ka thënë për IndeksOnline se nga Roberto e Amarildo Bakaj presin tituj në nivelet më të larta.

“Kanë qenë meqe shumë të forta. Atmosfera u kanë në kulm, pasi kishte një numër të madh të shqiptarëve në sallë. Planet janë që të dytë me arrit majat e suksesit pasi më shumë sukses kanë debutuar në boksin profesionist”, ka thënë ndër të tjera ai.

Poashtu ai ka bërë të ditur se boksierët pas përfundimit të ndeshjes ia kanë dhuruar kupat e fituara.

Hasani ka thënë se Roberto e Amarildo e meritojnë mbështetjen e të gjithë shqiptarëve, pasi janë boksier shumë profesionist të përkushtuar dhe se me arritjet e tyre të gjithë do të mburren me ta.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu