I riu nga Kosova diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së

Andrin Vuthaj nga Vrella e Istogut diplomon në Akademinë Ushtarake Amerikane „West Point“ me plisin me logo të UÇK-së.

Kështu të paktën ka njoftuar portali Vrella-post, në njoftim të saj teksa tregon dhe fotografinë e ceremonisë së diplomimit.

Adrini është i veshur me uniformën e kadetve të West Point , ndërsa pranë tij është një vajzë duke i vendosur plisin me simbolin e UÇK-së. /BotaSot/

FOTO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu