Izraeli zbulon armën e re për rrëzimin e dronëve (VIDEO)

Njëri prej kërcënimeve në ngritje në botë është përdorimi i dronëve dhe izraelitët kanë paraqitur armën e re për neutralizimin e këtij kërcënimi,

Një kompani e prodhimit të armatimit në Izrael ka njoftuar të enjten se ka kryer 5 testet e para të demonstrimit të kësaj arme ”CUAS”.

“Sistemi ka kryer me efektivitet të plotë në të gjitha skenarët e demonstrimit” njoftoi kompania Rafael Advanced defence Systems.
Në dhjetor Izraeli kishte njoftuar për një armë tjetër laserike që shpreson se do të shfrytëzohet në të ardhmen e afërt për të shkatërruar bombat që palestinezët i lidhin në balona.

Një tjetër armë e rëndësishme e shpikur viteve të fundit ishte me ndihmën e SHBA’ve ishte teknologjia e zbulimit të tuneleve

Video:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu