Ja motoçikleta e djegur që u përdorë për ta sulmuar Kuvendin e Kosovës (FOTO)

Në mesin e këtyre zyrtarëve janë drejtori i Hetimeve, Riza Shillova, drejtori rajonal, Rexhep Sijarina dhe zëvendësdrejtori i Policisë, Rashit Qalaj.

Eprorë të lartë të Policisë së Kosovës kanë dalë në vendin ku ndodhet motoçikleta e djegur, e cila dyshohet se është përdorur sonte në sulmin me një mjet shpërthyes kundër ndërtesës së Kuvendit të Kosovës.

Në mesin e këtyre zyrtarëve janë drejtori i Hetimeve, Riza Shillova, drejtori rajonal, Rexhep Sijarina dhe zëvendësdrejtori i Policisë, Rashit Qalaj.

Tash për tash, asnjëri nga zyrtarët e lartë të Policisë nuk kanë dashur të komentojnë për shpërthimin që ka ndodhur rreth orës 23:00, as për motoçikletën e djegur, e cila është braktisur me gjasë nga sulmuesit e dyshuar.

moto


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu